Κυριακή 21 Ιουνίου 2015

Αποτελέσματα 4 open που διοργάνωσε ο αθλητικός σύλλογος ΑΛΦΑ !

Με 35 αθλητές ολοκληρώθηκε το 4ο οπεν που διοργάνωσε ο ΑΛΦΑ.
Οι αθλητές αψήφησαν την ζέστη και αγωνίστηκαν σε πολλούς αγώνες.
Μάλιστα στην κατηγορία Β κάθε αθλητής αγωνίστηκε σε 10 (!!!) και το σύστημα των αγώνων ήταν όλοι με όλους !

Το μεσημέρι η κρεπερί "Αισθήσεις" πρόσφερε κρέπες αλμυρές και γλυκές σε όλους όσους υπήρχαν στον χώρο.

Την πρώτη θέση κατέκτησε ο Δημήτρης Αρώνης ο οποιος έχασε μόνο ενα παιχνίδι απο τα 10 που έδωσε !!!

Την δεύτερη θέση κατέκτησε ο  καταπληκτικός σήμερα Θανάσης Χειμωνας ο οποίος είχε εντυπωσιακή παρουσία γνωρίζοντας και αυτός μόνο μια ήττα απο τον Δημήτρη Αρώνη στον "τελικο"

Την Τρίτη θέση κατέκτησε ο Γλαβάς Αχιλλέας που ήταν ο μόνος που κέρδισε τον Δημήτρη Αρώνη!

Τις απονομές έκανε ο Γιώργος Κυριακόπουλος που βρέθηκε στην έδρα του ΑΛΦΑ και παρακολούθησε απο τις κερκίδες τους αγώνες.

Στην Α κατηγορία είχαμε σαφώς πιο εντυπωσιακά παιχνίδια μιας και το επίπεδο ήταν πολύ ανεβασμένο.

Την πρώτη θέση κατέκτησε ο συνήθης ύποπτος Δημήτρης Μαντάς όπου κέρδισε στον τελικό τον Πέτρο Ξαρχάκο.

Την τρίτη θέση μοιράστηκαν ο Γιάννης συμεονίδης με τον Στάθη Χρυσίδη.